Visada malonu, kai gerų norų vedini imasi veiklos patys vaikai ar pedagogai. Tačiau kartais laiko stoka, nenumatytos aplinkybės ar tiesiog resursų stoka riboja bendrų renginių su mokiniais galimybes. Tačiau ir mažomis pastangomis bei resursais galima kažką nuveikti.
Utenos specialiosios mokyklos – daugiafunkcio centro specialiojo ugdymo skyriaus vyriausia socialinė pedagogė R. Kardonienė ir VO „Gelbėkit vaikus“ Utenos struktūrinis padalinys
2015 metų birželio 2  dieną Utenio stadione suorganizavo sporto žaidynes, skirtas Vaikų gynimo dienai paminėti.
Jose dalyvavo Utenos specialiosios mokyklos – daugiafunkcio centro specialiosios 8-10 klasės mokiniai, Utenos vaiko ir šeimos gerovės centre gyvenantys vaikai, jaunos šeimos. Taip pat dalyvavo ir Utenos vaikų lopšelio - darželio „Gandrelis" parengiamosios grupės vaikai.
Po susipažinimo buvo sudaromos komandos estafetėms, virvės traukimo varžyboms. Sportinius žaidimus pasirinko patys vaikai, todėl juos noriai žaidė ir pristatinėjo. Mažesniesiems padėjo pedagogai. Žaidynių metu visi stengėsi laimėti, sirgaliai puikiai palaikė komandas šūksniais ir plojimais. Tačiau juk ne laurai svarbiausia, o geri norai ir bendra veikla, bendravimas. Didesnieji vaikai mokė mažuosius žaidimo ir elgesio taisyklių, padėjo jiems, o po žaidynių vyresni vaikai dalyvavo viktorinoje apie žymius Lietuvos sportininkus.
Už gražų ir aktyvų bendravimą visi dalyviai buvo vaišinami ledais. Kadangi diena buvo tikrai karšta, ledai buvo ne tik paskata, bet ir atgaiva.

Socialinė pedagogė Daiva Beikuvienė