foto1
USVGC
foto1
USVGC
foto1
USVGC
foto1
USVGC
foto1
USVGC

+370 389 616 23
info@gerovescentras.utena.lm.lt
Utenos šeimos ir vaiko gerovės centrasUtenos šeimos ir vaiko gerovės centro (toliau – Centras) globotiniai nuo liepos 7 iki liepos 12 dienos turiningai laiką leido stovyklaudami kaimo turizmo sodyboje ,,Alaušynė“, adresu: Salų viensėdis, Daugailių seniūnija, Utenos r. Stovykla buvo puiki galimybė vaikams smagiai ir turiningai leisti vasaros atostogas: grūdinti organizmą, plaukti, sportuoti, rinkti vaistažoles, uogas, gaminti sveikuolišką maistą, eiti į žygius, stebėti gamtą, jos augaliją, lavinti gebėjimus bendrauti su savo bendraamžiais ir kt. Stovykloje vaikai įgijo praktinių veiklos įgūdžių, galimybes išbandyti skirtingas veiklas ir per jas geriau pažinti save ir draugus.
Stovyklaudami prie Alaušo ežero vaikai žvejojo, plaukiojo vandens dviračiais, grožėjosi Alaušo ežero apylinkėmis plaukiodami plaustu, maudėsi baseine, ežere, apsilankė ,,Levandų rojuje‘‘, ,,Skulptūrų parke‘‘, uogavo, grybavo, rinko vaistažoles, sportavo. Dalyvavo edukacinėse veiklose, mokymuose. Stovyklautojus aplankė svečiai: Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistės, policijos pareigūnai, baikeriai. Taip pat Centro psichologė, globos koordinatoriai. Specialistai vedė vaikams mokymus Alaušo ežero apsuptyje. Dienos prabėgo greitai, tačiau stovykloje patirti vasaros įspūdžiai vaikams pasiliks ilgam.

Grita Bernotienė

    

 

Utenos šeimos ir vaiko gerovės centro Bendruomeninių vaikų globos namų padalinio vaikai Valstybės dieną paminėjo baidarėmis plaukdami Aukštaitijos nacionalinio parko ežerais ir upėmis. Trijų dienų žygio metu vaikai grožėjosi gamta, praplaukė pro Ladakalnį 6 ežerais. Vakarais vaikai  stovyklavietėse statėsi palapines,kūrė laužą, gaminosi vakarienę, maudėsi, žvejojo. Labiausiai ši kelionė įsiminė mažiausiems vaikams, kuriems tai buvo pirma išvyka baidarėmis su vyresniais jaunuoliais. 

Socialinis pedagogas Dainius Gudas

2020 m. liepos 3 – 5 dienomis Aukštaičių g. 22, Sudeikių mstl., Utenos r. (Sudeikių daugiafunkciame centre), vyko Utenos šeimos ir vaiko gerovės centro antrą kartą surengta globėjų ir įtėvių šeimų stovykla. Stovyklos pagrindinis tikslas – dalintis patirtimi ir sudaryti sąlygas globėjams ir globojamiems vaikams bendrauti tarpusavyje. Stovykloje dalyvavo (10 suaugusiųjų ir 23 vaikai) globėjai ir jų globojami vaikai. Pirmą stovyklos dieną (pagal programą) globėjai dalyvavo savęs pažinimo ir savasties atskleidimo taikant meno terapijos metodus, mediacijos taikyme sprendžiant šeimoje kylančius konfliktus užsiėmime. Globotiniai turėjo galimybę dalyvauti meno terapijos veikloje.

Stovyklos antra diena prasidėjo bendra globėjų, globotinių ir savanorių rytine mankšta. Po pusryčių suaugusiems vyko kvėpavimo, skirtingo dainavimo technikų, ritmo pojūčio, balso galimybių suvokimo, kūno ir balso sinchronizavimo, garso emocijų keitimo, minties, garso ir judesio santykio užsiėmimai. Po pietų vyko kompleksinės teisinės, socialinės, psichologinės-pedagoginės individualios ir grupinės konsultacijos vaiko teisių klausimais. Konsultacijos vyko diskusijos forma, todėl globėjai turėjo galimybę užduoti klausimus ir diskutuoti tarpusavyje. Globotiniai kartu su savanoriais dalyvavo 10 kilometrų žygyje po Sudeikių apylinkes. Žygio metu vaikai ir paaugliai pasigamino šiaurietiškas lazdas, dainavo dainas, dalyvavo aplinkos tvarkymo akcijoje ,,Darom‘‘. Po vakarienės globėjai ir globotiniais plaukiojo pramoginiu laivu katamaranu po Alaušo ežerą. Plaukiant laivu vyko diskusija ,,Žmogaus teisės ir pareigos‘‘.

Kasmet pirmąjį liepos sekmadienį Lietuvoje minima Globėjų diena, todėl trečią dieną balso terapeutės (sopranas) Skaidros Janačaitės atliekamomis dainomis buvo pasveikintos globėjos ir joms padėkota už kilnų darbą. Vaikai ir paaugliai dalyvavo komandos formavimo („team building“) veiklose.

Trijų dienų stovykla buvo aktyvi. Dalyvavusieji turiningai ir prasmingai praleido laiką, pailsėjo, patyrė pažinimo džiaugsmą, patobulėjo intelektualiai, dvasiškai ir fiziškai, sustiprino globos motyvaciją.

Dėkojame VšĮ „Socialinės partnerystės‘‘ komandai Stasei Makštutienei, Astai Šidlauskienei ir jų savanorių komandai, VO ,,Gelbėkit vaikus‘‘ už suteiktą nakvynę ir pasiplaukiojimą pramoginiu laivu.

 

Socialinė darbuotoja atestuota pagal Globėjų ir įtėvių mokymo

ir konsultavimo (GIMK) programą Daiva BeikuvienėCopyright © 2020 Copyright Utenos vaikų globos namai Rights Reserved.